Téma:

01 02 03

Login:

Password:


Registrácia

Anketa

Smajlíci v novom fóre sú..
...proste sexi... - 32.26%
32.26
...velkí a pekní - 9.68%
9.68
strašidelní - bojím sa ich... - 38.71%
38.71
nic-moc - 19.35%
19.35

04/05 - Druhé číslo

Stužky majú zelenú

Jajaj, už aj našich štvrtákov zachvátila nová módna vlna - na bundách a kabátoch nosia zelené stužky. Je im jedno, že sa im nehodia k čiapke a rukaviciam. Ešte si na nich aj napísali mená! Ts, ts, ts... že vraj stužky nádeje! 

Ak náhodou pátrate po príčine tohto zeleného ošiaľu, zapamätajte si dva významné historické dátumy: 10. a 11. 12. 2004. Nebolo to síce tak dávno, no bude lepšie, keď vám objasníme udalos ti spomenutých pamätných nocí. V piatok 10. 12. sa zhromaždili v Dome umenia kvôli stužkovaniu triedy 4. A, 4.B a 4.F. Predtým však Chlapci podstúpili nákupy oblekov, košieľ a vhodných kravát, dievčatá to mali so zháňaním šiat ťažšie. A aby toho nebolo málo, museli sa vymaniť zo zajatia kaderníčiek a kozmetičiek. To je však iba špička ľadovca! Najdôležitejšou úlohou bolo vymyslieť a nacvičiť program vhodný pre oči a uši rodinných príslušníkov, profesorov a vedenia školy.

stuzkovaOkolo šiestej večernej hodiny, keď už boli diváci usadení v sále Domu umenia, prichádzali postupne triedy s triednymi profesormi a zaujali svoje miesta na pódiu. Najprv to vyzeralo ako na vyhlasovaní výsledkov MISS 2004 – podobnú stuhu, no v zelenom, dostala pani riaditeľka, pani zástupkyne a triedni profesor. Po vyčerpávajúcej hodinke pripínania stužiek (na vysokých opätkoch) si konečne mohli všetci vydýchnuť. Na rad prišla zábavnejšia časť – program.
Dievčatá zo 4.F to roztočili zaujímavou tanečnou choreografiou. Ich spolužiaci potom predstavili už známy kalamajkový hit Chrípka v duchu šrobárskeho hesla: „Najprv škola, potom ... zdravie.“ Po nich sa na pódiu udomácnila 4.A, parodizujúca každodenný život šrobársky. Pobavili však aj svojimi spomienkami  na lyžiarsky zájazd, či výlet do Prahy a MS v hokeji 2004. Publikum sa rozohrialo pri tanci smiešnych figúrok s obrovskými hlavami (z vrecák do odpadkového koša) a malými telami, za ktoré sa na nepoznanie prezliekli áčkari.
Ani 4.B sa nenechala zahanbiť a diváci mali tú česť vidieť udeľovanie hudobných ocenení ZLATÉ TEHLY 2004. Nominovanými a víťazmi jednotlivých kategórií boli, samozrejme, profesori a svoje výkony „predviedli“ v priamom prenose.

stuzkovaV sobotu 11.12. rovnaké ceremónie absolvovali ostatné štvrtácke triedy. Na program 4.E mali vplyv hodiny nemčiny. Janko a Marienka z BRD sa vydali hľadať perníkovú chalúpku do DDR, pri čom im pomohla posádka trabantu v zložení: Kobulík, Majherík, Fecek, Miladienka. Všetko sa nakoniec skončilo happyendom.
4.D ukázala, ako to v ich triede bežne fachčí. Namáhavý školský deň ukončili tancom v obľúbených tričkách p.p. L. Spišiaka s nápisom: „I hate writing on T-shirts!“   

Ako zlatý klinec programu sa predstavila v čísle o histórii Šrobárky 4.C, ktorá sa pretancovala od mníšok cez socializmus až k scénke o  hýrivých študentoch. Našťastie, pred hroziacim zápisom od manželov Mattovcov ich ako vždy zachránil triedny profesor p.p. M. Blaško.

Oficiálnu časť moderovala Maja Šimková a Pali Rajzák z 2. A. O program celej oficiálnej časti sa postarala p.p. M. Bičová, ktorej za perfektne zvládnuté dva dni stužkovej ďakujeme.

Po programoch sa rozbehla neviazaná zábava poprepletaná prípitkami, čítaním častušiek, rozbíjaním krčahu, jedením a tancovaním. Hoci rodičia a profesori sa domov pobrali okolo jednej ráno, rozjarených maturantov to nezastavilo a zábava pokračovala v rezervovaných podnikoch (prípadne v uliciach :-)) až do rána...

-mickey-